Strona główna >> Aktualności >> Danfoss living – inteligentny system sterowania ogrzewaniem!

Firma Danfoss kojarzona w Polsce głownie z zaworami i głowicami termostatycznymi do grzejników, posiada w swojej ofercie również inteligentne systemy regulacji centralnego ogrzewania. W bezobsługowy sposób zapewniają komfort cieplny użytkownikowi w instalacjach grzejnikowych jak i podłogowych, które ze swej natury są trudne do regulacji.

Najwyższy komfort przy minimalnym zużyciu energii

Elektroniczne termostaty living connect i living eco wyposażone są w dwa elektroniczne czujniki temperatury. Jeden umieszczony w tylnej części głowicy mierzy moment otwarcia zaworu, drugi w jej przedniej części, mierzy temperaturę otoczenia. Głowica w krótkim czasie reaguje na zmiany temperatury w pomieszczeniu zwiększając tym samym oszczędność energii.

Wbudowany program otwartego okna w przeciwieństwie do tradycyjnego zaworu termostatycznego, zamknie na 30 minut przepływ wody przez grzejnik, gdy odnotuje nagły spadek temperatury. W przypadku długotrwałego chłodzenia spowodowanego np. zbiciem szyby, głowica przywróci ogrzewanie w celu zabezpieczenia instalacji przed zamarznięciem.

 Zainstalowane programy dla Twojej pełnej wygody

Dzięki zainstalowanym fabrycznie programom i łatwym w obsłudze ustawieniom zaoszczędzisz dodatkowe pieniądze. W głowicy można ustawić kilka okresów, w których automatycznie nastąpi obniżenie temperatury w pomieszczeniu.

Pewnie do tej pory nie mogłeś oszczędzać na ogrzewaniu w czasie gdy byłeś w pracy lub porą nocną, bo mieszkasz w bloku i nie zawsze pamiętałeś o ręcznej zmianie nastawy głowicy. Teraz jest to możliwe z automatu. Dzięki specjalnym adapterom głowice można montować na większości dostępnych na polskim rynku zaworach termostatycznych.

Dla wymagających – Danfoss Link

Bezprzewodowa komunikacja w idealny sposób pozwala kontrolować zużycie energii. Proste schematy programowania pozwalają dostosować centralne ogrzewanie do potrzeb każdej rodziny. Dodatkowo kolorowy dotykowy wyświetlacz zwiększa przyjemność korzystania z całego systemu poprzez czytelne komunikaty i asystenta pomocy. Całym systemem możesz sterować z jednego pomieszczenia lub bezpośrednio w każdym pomieszczeniu. Funkcja kontroli uprawnień pozwoli ograniczyć dostęp do systemu i ustawień w poszczególnych pomieszczeniach.

 

Wiele aplikacji jeden system CF2+

CF2+ oferuje unikalne funkcje odpowiednie dla nowych i modernizowanych budynków. Idealne dla domów jednorodzinnych oraz budownictwa wielorodzinnego. Do montażu w dowolnej konfiguracji. Nowa bezprzewodowa funkcja termostatu wykrywa temperaturę pokojową i następnie może automatycznie przełączać się pomiędzy ogrzewaniem a chłodzeniem, by utrzymać pożądaną temperaturę otoczenia.

Funkcje adaptacyjne zapewniają wysoki komfort. System cały czas zbiera informacje o działaniu instalacji i dzięki specjalnym algorytmom decyduje, które i na jak długo pętle ogrzewania uruchomić. Dodatkowo low energy optimizer dostosowuje pracę systemu szczególnie do instalacji z pompą ciepła.

Bezprzewodowe komponenty gwarantują swobodę w adaptacji wnętrz sprawdzając się szczególnie w domach modernizowanych i remontowanych.