Strona główna >> Aktualności >> Nowoczesna kotłownia gazowa w hotelu pod Toruniem

Minął rok od uruchomienia kotłowni gazowej w hotelu pod Toruniem. Wykorzystano tu wiedzę i urządzenia renomowanych firm z branży grzewczej takich jak Vaillant, Biawar, MK Żary. Czynnik grzewczy w całym układzie tłoczą elektroniczne pompy firmy WILO.

Kotłownia składa się z trzech kotłów jednofunkcyjnych kondensacyjnych Vaillant VU 656/4-5 o mocy maksymalnej 69,6kW każdy. Do produkcji ciepłej wody użytkowej wykorzystano dwa wymienniki BIAWAR W-E 400.81PC. Są to zbiorniki posiadające specjalnie zaprojektowaną wężownicę o zwiększonej powierzchni grzejnej, dedykowane do układów z pompą ciepła.

 

W tym rozwiązaniu sprawdzają się rewelacyjnie. Nawet przy pełnym obłożeniu hotelu goście nie zgłaszają problemów z ciepłą wodą, pomimo że początkowo w projekcie zaplanowane były trzy tradycyjne zbiorniki 500l.

Zbiornik 400.81 PC o pojemności użytkowej 400l posiada wydajność 2000l/h podczas gdy zbiornik tradycyjny 400.81A tylko 640l/h.

Kotłownią steruje regulator pogodowy Vaillant calorMATIC 630. Zabezpieczenie przed wybuchem gazu oparto o systemy zabezpieczeń polskiej firmy Gazex. System kominowy zaprojektowała i wyprodukowała firma MK Żary.