Saunier Duval

O Saunier Duval
Wiedza i doświadczenie to wartości, którymi możemy się poszczycić. Nasze osiągnięcia oraz wsparcie międzynarodowej grupy, w której skład wchodzi Saunier Duval sprawiają, że jesteśmy wiarygodnym i sprawdzonym partnerem. Poznaj nas i przekonaj się, że warto nam zaufać!

Marka Saunier Duval
Saunier Duval to marka o ponad stuletniej tradycji, od początku związana z produkcją urządzeń gazowych. Nasze doświadczenie i innowacyjne rozwiązania sprawiły, że produkty Saunier Duval zyskały wielu zwolenników na cały, świecie. W wielu krajach jesteśmy też wiodącą marką kotłów gazowych.

Pasja tworzenia
Saunier Duval to nie tylko dzieje marki od początku związanej z branżą gazową, to także opowieść o przedsiębiorstwie przemysłowym, którego korzenie sięgają zakładów rzemiosła artystycznego. Od początku towarzyszy nam pasja do innowacji, której zawdzięczamy zaufanie kolejnych pokoleń użytkowników w całej Europie.

Innowacja jako czynnik międzynarodowego rozwoju
Wiele innowacji – równie oryginalnych co praktycznych – zadecydowało o rozwoju firmy i powodzeniu marki Saunier Duval. We wczesnych latach 70-ych Saunier Duval wprowadza kocioł z zamkniętą komorą spalania (i wentylatorem, który odprowadza spaliny na zewnątrz przez specjalny przewód). Urządzenie może być montowane w domach bez komina i w wysokich budynkach.

Pierwszy kryzys naftowy w 1973 r. zwiększył popyt na coraz bardziej ekonomiczne urządzenia grzewcze. Okres ten przyniósł nowe udoskonalenia, takie jak energooszczędne kotły i pierwsze na rynku podgrzewacze ciepłej wody bez płomyka dyżurnego. W kolejnych latach marka zareagowała nowymi opracowaniami, obejmującymi systemy solarne, pompy ciepła i kotły kondensacyjne. Dbając o najwyższy poziom jakości, Saunier Duval rozwija i unowocześnia swoje fabryki, a w 1995 roku  zostaje pierwszym producentem w Europie, którego wszystkie zakłady produkcyjne posiadają certyfikat jakości ISO 9001.

Schemat ładowania zasobnika warstwowego ISODYN2Dwa ważne wynalazki techniczne – kocioł z zasobnikiem mikroakumulacyjnym oraz technologia ISODYN (oba opatentowane) – umocniły pozycję Saunier Duval jako firmy wyznaczającej standardy w branży. Na ich bazie powstały: kocioł ISOFAST (1997) nagrodzony srebrnym medalem w kategoriach Interclima Design Awards i Product Design Award w Hanowerze, oraz ISOMAX (1999).

Obecnie za ambitnym programem badawczo-rozwojowym stoi potężna korporacja przemysłowa. W 2005 r. marka wprowadziła kotły wykorzystujące technologię H-MOD, przeznaczone dla mieszkań z dobrą izolacją termiczną, o mniejszym zapotrzebowaniu na energię cieplną. W tym roku Saunier Duval wprowadził też na rynek – jako pierwszy – niezwykle komfortowe kotły łączące technologię zasobnika warstwowego ISODYN i technikę kondensacyjną: ISOMAX CONDENS i ISOTWIN CONDENS.

W 2008 r. Saunier Duval wprowadził nowe wynalazki w osprzęcie, kontynuując badania nad odnawialnymi źródłami energii, aby zapewnić klientom jeszcze wyższy komfort. Wśród nich jest min. technologia ISODYN 2 wykorzystana min. w kotłach ISOTWIN, zapewniających użytkownikom niespotykany komfort ciepłej wody.